NELAISTĪSIM DĀRZUS AR DZERAMO ŪDENI!

Kā zināms dzeramo ūdeni, kas tiek piegādāts pa centralizētajiem ūdensapgādes tīkliem, izmanto ne tikai ikdienas saimnieciskajām vajadzībām (ēst gatavošanai, sanitārajās telpās, veļas mazgāšanai un tml.), kur tas pēc izlietošanas nonāk kanalizācijā, bet arī citiem mērķiem. Raksturīgākais ir dārzu vai zāliena laistīšana vasarā, mājlopu dzirdīšana, transportlīdzekļu mazgāšana un piemājas baseinu pildīšana.

Diemžēl tas rada problēmas, jo ir pārlieku liels ūdens patēriņš.

Ierīkojot dziļurbumus un izbūvējot ūdens sagatavošanas stacijas, maksimālais ūdens patēriņš tiek plānots, atbilstoši normatīvajam ūdens patēriņam uz vienu cilvēku (mājsaimniecību). Šajos aprēķinos netiek iekļauta ne dārzu laistīšana, ne baseinu pildīšana.

Lai centralizēti piegādāto dzeramo ūdeni bez problēmām veselībai, varētu izmantot pārtikā – tas tiek apstrādāts un attīrīts, izmantojot dārgas un sarežģītas iekārtas. Diez vai būtu pareizi šādu attīrītu dzeramo ūdeni izmantot dārzu laistīšanai, kā rezultātā sāk pietrūkt ūdens ikdienas lietošanai.

Šāda situācija bija vērojama 2021. gada vasarā kur Inčukalna ciemā sāka pietrūkt dzeramais ūdens, kas atkārtojās arī šī gada jūnija karstajās dienās.

Lai neatkārtotos 26. jūnija situācija, kad Inčukalna ciemā pazuda ūdens, lūdzam ūdeni lietot ar apdomu, NELAISTĪT DĀRZUS AR DZERAMO ŪDENI!

Lai nodrošinātu dārzu laistīšanu, aicinām klientus savos dārzos un privātās teritorijās ierīkot lokālu ūdens ieguves avotu, kas pilnībā nošķirti no tiem tīkliem, pa kuriem attīrītais ūdens tiek piegādāts no centralizētās ūdensapgādes sistēmas.

Cienīsim viens otru  rūpēsimies gan par savu, gan par apkārtējo veselību!